Konkursy Igrzysk

Konkursy Igrzysk

 

Każdy konkurs posiada swojego koordynatora – sędziego odpowiedzialnego                            za prawidłowy przebieg konkursu

 1.                  Konkurs recytatorski. Uczniowie prezentują fragment utworu  o treści nawiązującej  do sportu lub do igrzysk olimpijskich. Obowiązują zasady jak na konkursie recytatorskim. Wyłania się 1, 2 i 3 miejsce.

2.                  Konkurs plastyczny dla gimnazjów na wykonanie plakatu informującego o „I Starożytnych Igrzyskach Młodzieży Gimnazjalnej Gminy Krzeszowice”. Szkoła wykonuje projekt we własnym zakresie i przedstawia gotową pracę do konkursu. W Liceum wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie i ocenione. Projekt nie powinien zawierać widocznej nazwy szkoły, minimalny format: A-4, powinien być zaprezentowany  w antyramie.

3. Konkurs plastyczny dla szkól ponadgimnazjalnych na wykonanie plakatu informującego o „ Starożytnych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży Powiatu Krakowskiego”. Szkoła wykonuje projekt we własnym zakresie i przedstawia gotową pracę do konkursu. W Liceum wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie i ocenione. Projekt nie powinien zawierać widocznej nazwy szkoły, minimalny format: A-4, powinien być zaprezentowany  w antyramie.

4.                  Konkurs wiedzy. Uczniowie rozwiązują test pytań otwartych i zamkniętych.  Kolejność ustala komisja po sprawdzeniu testu. Tematyka i zakres wiedzy dotyczy wiedzy o antycznych igrzyskach i osiągnięciach wielokrotnych polskich złotych medalistów olimpijskich. Materiały  na stronie:https://wflokrzeszowice.wordpress.com w zakładce „Antyczne igrzyska 2014” – zakładka „Konkursy igrzysk”, – „Zakres  wiedzy do historycznego konkursu  o antycznych igrzyskach” i ” Zakres wiedzy o wielokrotnych polskich złotych medalistach olimpijskich”